Ботанічний сад Львівського Національного університету ім. І.Франка Львів


Ботанічний сад Львівського Національного університету ім. І.Франка, Львів


Про нас  • +38 (032) 276 83 69
  • Львів, вул. Черемшини, 44

Останнє оновлення інформації: 24 квітня 2018 р.
Ботанічний сад Львівського Національного університету імені Івана Франка розташований неподалік парку Погулянка між вулицями Черемшини, Банаха і Погулянкою.
 
Засновником ботанічного саду в мальовничій південно-східній частині Львова був граф Ігнатій Цетнер, високопоставлений чиновник, воєвода белзький. Це був багатий магнат, що кохався у мистецтві, збирав старі книги і гравюри, але найбільше любив ботаніку. Тут, під лісом, наприкінці XVIII століття він збудував палац, а біля нього, над ставком, заклав великий сад і парк. Цетнер був аматором-городником, сам порався коло грядок, плекав квіти й дерева.
 
У саду зростали не лише місцеві рослини, але й чужоземні, наприклад, американські ясно-зелені сосни поряд з чорними буками і ясенами, акаціями, плакучими березами й дубами. Славилися цетнерівські квітники, укладені в килими різноманітних візерунків, оранжереї з рідкісними квітами. У ставках плавали білі лебеді. Завдяки гостинному господарю ботанічного саду, львів’яни початку XIX століття залюбки відвідували це чудове місце, а біля палацу відбувалися забави з танцями.
 Однак півтора століття тому Цетнерівка перейшла до рук іншого господаря і поступово втратила свій шарм, поки її 1911 року не викупив Львівський університет, силами якого було відновлено ботанічний сад, який ми бачимо сьогодні.
 
Ботанічний сад на Цетнерівці щороку влаштовує дні відкритих дверей, коли можна помилуватися цвітінням найрізноманітніших квітів і кущів та оглянути екзотичні дерева й рослини в оранжереях.

Контакти